3 Ağustos 2011 Çarşamba

RAMAZAN DA TAŞINMA TELAŞI

Ramazan  geldiii ..
3 gün geçti bile  beklediğimden daha kolay geçiyor .acıkmıyorum , biraz susuyorum ,hafif yemek yedikten sonra biraz rahatsızlanıyorum hayrılısıyla bitirelim ramazanı inşallah.
Dün akşam ilk kez taşınacağım evi ayrıntılarıyla gördüm.Kayınvalidemin  karşı komşusu olucam daha önce hep beş on dakikalık misafir olarak o eve gitmiştim. dün akşam ev sahibinden anahtarı aldım ve ilk kiramı ödedim.hemen boyacı ile konuştuk ,anlaştık. içime sinmeyen yerler var ama yapacak bir şeyyok taşınmak zorundayım. ya işten ayrılıcam yada artık daha yakın bir yere gidicem.ben ikinciyi seçtim .taşınıyorum .

Küçük bir yerde oturmak bu yüzden iyi kolay kolay taşınmak zorunda kalmazsınız çevredeki herkes tanıdık olur ve çocuğunuzzu tanıdığınız bildiğiniz  kişiye kolayca emanet edebilirsiniz.Tek zararı küçük yerde büyük yerde kazandığınız kadar kazanamazsınız yada iş bulamazsınız .offf yine aklım köyde ..

Evin mutfağını beğenmedim eski tip alçak tezgahı olan mutfakta malesef bulaşık makinemi koyacak bir yer yok :( yatak odası apartman boşluğuna bakıyor ve büyük ihtimalle benim yatak odası takımını almayacak .İki tuvaleti var evin biri alafranga biride normal ama banyo lavabo tuvalet hepsi bir arada alafranga olanla.Duşakabin yapılmaz , perde konulmaz :( yaniii böyle 3+1 120 m2 daireden  çıkıp 2+1 70 m2 ye  sığıcaz  kızımla beraber olabilmek adına aklıma  başka şeylerde gelmiyor değil vazgeçtim ben dedim eşime ama  artık dönüş yok dedi . Haklıda kızımın kaydıda yaptırdık napalım katlanıcaz artık.
Şu mübarek günlerde Allah herkesin gibi benimde yardımcım olsun .. 

Hiç yorum yok: