1 Aralık 2011 Perşembe

Çilli Necla 1

Çilli Necla 10 yaşındadır bay para onu artık ne yapmak istemişse şehirde bir okula yazdırır. Şimdiye kadar köyünde mutlu mesut en başarılı öğrenci olarak okuyan çilli Necla bir anda ne olduğunu anlamadan köyden şehre okula gitmeye başlamıştır. Ama ne olduğunu tam farkında olmadan elinden tutup okula götürende yoktur tabi ilk gün köy servisine bindirilmiş okula geldiğinde şu sıralardan birine geç diyen personel tarafından hayata ilk adımını atmıştır. Şimdilerde o sınıfta olmasaydım daha bir güzel olurdu diye düşünmeden edemez. Ah Necla ahh hep başka türlü nasıl olur diye düşünür.


Bir sıraya girmiştir dönüşü yoktur artık. Sınıfta altlarda olanlarda vardır yukarılarda olanlarda… Ortalama 30 öğrenci olduğunu düşünün 10 fakir 10 orta halli 10 da zengin çocuklar vardır tabi çilli Necla hangisinde olduğunu bilmez o güne kadarda zümre farklılığının ne olduğunu bilmemektedir zaten taa ki 5. Sınıfa gelip öğretmenin zenginler ve ışık saçanlar arasından 5 öğrenciyi seçip sınavlara hazırlayana kadar. Tabi bay paranın da garibim anasınınsa Necla ile ilgilenecek vakitleri yoktur bay para büyük para peşinde, kumar, içki ve sosyete derdinde. Garibim anne de naspın bay paranın yaptıklarının ezikliğiyle yaşamaktadır. Ah Necla ahh naspın hayatı kavramamıştır bile yaptıklarının hep doğru olduğuna inatla inanmış kimseyi de dinlememektedir.

İşteee 5. Sınıfta okurken köylü Necla artık büyüdüğünü hayata adım atacağını zümre farkı diye bir şeylerin olduğunu fark ede dursun kara oğlan emir ona abayı yakmıştır garibim Necla hayatımı öğrenecek, karşı cins diye bir şey olduğunu mu fark edecek? Neyse bu Karaoğlan okulun son günü Necla yığ dans etmeye kaldırır. Necla ne bilsin nasıl bir şeydir dans etmek uydurmuş tur ayaklarını, bedenini, boynunu kara oğlana. Ahh kara oğlan ah sevdirmiştin kendini çilli Necla ya. Danslar edilmiş sınıfça toplanıp pastaneye gidilmiştir Karaoğlan pastanedekilere servis yapmıştır ama çilli Necla ya yan yatık bir pasta vermiştir. Sonrasında Karaoğlan yamuk aşk olmaz deyip elinden alıp başka pasta verir. Çilli Necla bu olaya şaşırmış ve okadır mutlu olmuştur ki artık birisi var beni düşünen diye hayıflanmaya başlamıştır.

Bütün yaz kara oğlanın hayaliyle geçer çilli Necla artık yemek yerken, oyun oynarken, gezerken, tozarken kara oğlanı düşünmektedir. Ah Karaoğlan ahh sen necla nın kalbine ateşi koymuşsundur artık.

Çilli Necla ortaokula başlar o başka sınıfa Karaoğlan başka sınıfa düşer zümre farklılıkları devam etmektedir tabi kimin güzel kıyafeti var kimin daha kalitesi ayakkabısı var bide şehirlililer gruplaşmışlardır zaten. Ahh çilli Necla ahhh nereye düşmüşsün sen böyle. Okullar başladıktan bir süre sonra sınıfa diğer sınıflardan kızlar gelip kapıdan bizim çilli Necla ya bakıp gitmektedirler. Ne bilsin bizim çilli Necla ne istediklerini meğerse bu Karaoğlan sınıfındaki kızlara çilli necla yı sevdiğini söylemiş kızlarda herhalde bu kara oğlana kendini bu kadar sevdiren kız kimdir diye merak etmişler. Ah çilli Necla ahh kendini ne kadar da ezik hissetmiştir kendini…

Bundan sonra sevgileri, aşkları, çocuklukları karşıdan karşıya bakışmakla ve geçen 3 yılda sadece bir parkta birbirlerinden kaçtıkları için görüşmeden geçen bir randevudur. O 3 yılın sonunda ikisi de ayrı okullara giderler ve film kopar o masumane duygu kalmaz. Şimdi Karaoğlan başka ülkede mutlu mesut yaşamakta çilli necla da büyük bir şehirde hayat mücadelesi vermektedir.

Peki, bu hikâye burada biter mi çilli Necla’nın daha ne hikâyeleri var devamı gelecek…1 yorum:

Adsız dedi ki...

bu ne beeee boole* :)))