4 Ocak 2012 Çarşamba

EYVAH KOCAM YOK !


Bu  eve taşındığımızda beri, zaten olmayan düzenimiz iyice bozuldu. Ev doğal gaz sobalı. Bir salonda birde küçük odada. O kadar küçük ki sobayı ayarlamadan önce iki çekyat açılmıyordu. Düşünün işte. Neyse sobayı ayarladı eşim. Mesleği olması nedeniyle birde artık açılmayan çekyatta kıvrılıp yatmak zor geliyordu yoksa hayatta yapmazdı.
Hal böyle iken o küçücük odada televizyon, iki çekyat  ve kızımın kıyafetleri oyuncakları var. Yemek yiyor, uyuyor, TV seyrediyor, ders çalışıyoruz, kitap okuyoruz, her şey bu küçük odada oluyor. Yatak odası, balkon ve salon buzdolabı görevi görüyor . Bazı akşamlar hadi kız uyusun bizde biraz sohbet edelim konuşalım diyoruz ama nafile biz uyuyup kalıyoruz, kız hala televizyon seyrediyor. Yani biz onu değil o bizi uyutuyor.
Yine öyle bir gece geçirdik. Hadi uyu kızım derken masal anlatırken ben de eşimde uyuya kaldık.

Her sabah 6 da uyanırım. Bu sabahta öyle oldu. Uyandım bir baktım ki karşımdaki çekyat boş. Gözlüklerine baktım yok, kapıyı açtım tuvalete, banyoya, mutfağa, yatak odasına salona ve balkona baktım   yok. Aman tanrım kocam yok nerede sabahın altısında nereye gider bu adam? Yoksa beni terk mi etti. Yoksa Uzaylılar mı  kaçırdı, yoksa, yoksa derken neden aramıyorum? dedim.
Aradım. Kesin bir şey oldu diye düşünürken cevap verdi. Konuşma aynen şöyleydi;
-Cemooo hayatım nerdesin?
-Yoldayım.
-Çok erken değimli?
-Napim 2 saatlik yol
-EEE ama insan bir haber verir. Nerdesin şuan?
-Duraktayım.
- EE tamam görüşürüz.
Meğer artık servisleri kalkmış. Bundan sonra işe otobüsle gidecek. Buna ne kadar dayanacak bilmiyorum. kocamustafa paşa dan –bahçeşehire gitmek gerçekten zor olacak. Ben üç ay veriyorum. 3 ay sonra hala devam ediyor olursa. Artık tebrik etmek yetmez herhalde. Biricik kocacım Allah onu başımızdan eksik etmesin. Her ne kadar evde yatmaktan başka hiçbir iş yapmıyor da olsa gölgesi yetiyor.
-


Hiç yorum yok: