26 Ocak 2012 Perşembe

Kurtlu püskülün halleriBu hafta içi kızımı göndereceğim için pazartesi akşamı pastacı teyzemin istediklerini almak için Eminönü’ne Yüksel ticaret e gittim. Yüksel ticaret sadece pasta malzemeleri satan bir yer.
Oraya gitmişken kendime kahve değirmeni, demir havan ve taşlı demir kaşıklar aldım. Dönüşte otobüse bindim beklemeyeyim, eve bir an önce gideyim diye kalkmakta olan otobüse bindim. Ayaktaydım otobüs hareket ettikten sonra fenalaşmaya başladım kalbim sıkışıyor nefes alamıyordum. Çok fena oldum sanki ölecektim dedim ki ben havasız kaldım unkapanın da ineyim biraz temiz hava alırım tekrar binerim. İndim biraz oturdum derin derin nefes aldım ama daha rahatlayamamıştım. Baktım daha kötüye gidiyor her şey hemen bir taksiye atlayıp kliniğe geldim. Allah tan dr Örtger nöbetçiydi EKG çektiler bir şey yok ama ben kendimi iyi hissetmiyorum çok fenayım sanki öleceğim.1-2 haftadır çektiğim nezlenin hala enfeksiyonun devam edebileceğini, sigarayı çok fazla içtiğimi söyledi serum taktılar biraz rahatladım ama baş dönmem geçmemişti daha  ama  serum bittikten sonra eve gittim.

Ertesi günü annemler gelip kızımı alacaklardı. Kızım yarıyıl tatilini köyde geçirecek. Bende kendimi iyi hissetmediğim için ertesi günü işe gelemeyeceğimi Dr Örtger e söyledim böyle durumlarda Örtgerin kızı geliyor yerime benim işimi tek yapabilen o olduğu için ; yarıyıl tatiline gelmesi nedeniyle denk geldi. Hayatımda ilk kez hasta olduğum için işe gidemedim. Çalıştığım yer poliklinik olunca hasta da olsanız gidiyorsunuz Örtger le Gacet bir serum takıyorlar hadi işe Püskül diyorlar bana. Salı günü annemlerde gelince denk geldi. İyi değildim ama annem biraz alacaklarım var deyince dışarı çıkmak zorunda kaldım. Salı pazarına gittik. Ora dada fenalaştım ama neler aldım neler Allahım ne kumaşlar var ve ne kadar ucuz bunun için bir yayın daha hazırlayacağım. Ama gerçekten ucuza bir sürü şey aldım öyle ki evin perdelerini bile değiştirdim. Birde hasta olmayaydım iyiydi.
Şimdi yukarda gördüğünüz gibiyim. İşyerindeyim baş dönem ve halsizliğim devam ediyor. Klinik tam curcuna değişik hastalar, acayip sorular ben hepsiyle baş etmeye çalışıyorum. Gacet bugün burun ameliyatı oldu. Bir hafta izinli. Bende Örtgerle çalışıcam . Son ayrılma olayından sonra Örtger bana süper iyi Allah bozmasın. Moralim düzgün olunca hastalık falan vız gelir ama bu kez gerçekten fenayım. Biraz daha iyi olsam.
Beni bekleyen toplanması gereken bir ev, dikilmesi gereken kumaşlar, yıkanıp ütülenmesi gereken aksesuarlar var. Ama ben yinede de kurtluyum duramıyorum. Ayva reçeli yaptım, annem kuru siyah erik getirdi onu reçel yaptım neler yaptım neler.
Geçecek inşallah bu hastalık durumları. Gacet iyileşecek, klinik düzelecek kızımda gelecek.


1 yorum:

Adsız dedi ki...

Hımm hasta olan bir insandan bu kadar performans süper ayva reçeli ve erik çok güzel özellikle eriğe bayılırım geldiğim zaman mutlaka tatmak isterim perdelerini de çok merak ediyorum . Ama en çok o kumaşlarda dikeceğin kıyafetleri bekliyorum