3 Mart 2012 Cumartesi

Ankastre nasıl temizlenir


Evimde ki ankastre takımları temizlemek gerçekten hem zamanımı gücümü alıyor demek isterdim. Maalesef evimde ankastre takımım yok, ankastre takımı koyacak mutfağım bile yok. Şimdi oturduğumuz evin mutfağında iki kişi hareket edemeyecek halde.
Evlendiğim de 8 ay kayınvalidemin yanında oturdum eski iki gözü çalışmayan bir ocak ta ev kadını olarak bayağı marifetliydim bence. Sonra kiraya çıktığımızda oturacak koltuğumuz bile yoktu. Kayınvalidemin yanından Sadece yatak odası takımıyla ayrılmıştım. O günlerde ankastre setler yeni çıkmıştı ve ben çok özeniyordum. cemo spotçudan marka ve modellini bile hatırlamadığım bir ocak getirmişti. İşte o ocak yıllarca benim kahrımı çekti cifleyip çamaşır suyuyla sildiğimde bembeyaz oluyordu.  Geçen yıla kadar o ocakla idare ettim. Bir gün evde büyük patlama olana kadar. Allah korudu da büyük bir şey olmadı.
O ocak bozulunca ben de kendi evime  ankastre set almak istedim. Tabi bizim cimri cemo hayatım şimdi mutfak yaptırmak gerekir dedi. Bende en azından gri ocaklardan aldım.burada
Gerçekten ankastre temizliği için ayrıca bir malzeme olması gerektiğini düşünmüyordum. Ciflerim bir de çamaşır suyuyla sildim mi pırıl pırıl olur demiştim. Maalesef ne mümkün cifin tortuları ve çamaşır suyunun su izleri acayip kalıyor ocakta ne kadar temizlerseniz temizleyin, yanık v.s büyük kirler gidiyor ama ocak sanki silinmemiş gibi buğulu kalıyor.
Sürekli temizlik malzemeleri aldığım yerde bu ürünü görünce, fiyatı da 4,75 gibi ucuz bir fiyat dı, alayım dedim. Cifin ürünleri ile arasında fiyat dışında içerik açısından ne fark olabilir bilmiyorum.
Ama ocağım, tencerelerim, musluklarım bu ürünü kullandıktan sonra daha bir pırıl pırıl gözüktü gözüme. Diğer temizlik ürünlerinden fark edilir derecede güzel, kolay ve çabuk temizleyip, yeniymiş gibi görünmesine sebep oluyor.
Ankastre temizliği için ayrıca bir ürüne gerçekten ihtiyaç varmış, fiyat farkı demek kalite farkı demek değilmiş.
Aklım da kalan tek soru acaba evi satmasaydık cemo eski, geniş mutfağıma ankastre takım alır mıydı?

2 yorum:

hirdavatfirsati dedi ki...

Faydalı yazınız için teşekkür ederim. Ankastre temizliği gerçekten önemli bir sorun çoğu kişi yanlış ürünleri kullandığı için ya matlaştırıyorlar ürünlerin üzerini ya da çiziyorlar. Paslanmaz inox yüzeyler için özel bir ürün var Würth paslanmaz yüzey temizleyici diye. Ürünün hem kendisini hem de videosunu aşağıda görebilirsiniz.

http://www.hirdavatfirsati.com/p-4142-Ankastre-urun-aksesuarlari-Wurth-paslanmaz-(ankastredavlumbazevye-vs-)-bakim-ve-temizlik-spreyi-00893121-.html

Bence bir deneyin, çok pahalı da değil. Yazık bir dünya paraya alınıyor bu ürünler, rengi görüntüsü bozuldu diye değiştirilcek şeyler de değil. biraz özenli olup bunların temizliğine önem vermek gerekiyor sanırım.

BaYaNPüSKüL dedi ki...

Sizin ürününüzde çok uygun değil bence .