17 Mart 2012 Cumartesi

FAKİR servis fakiriEvlendiğimde hediye olarak arzumun çırpıcı seti hediye olarak gelmişti. Gel zaman git zaman ses çıkartmaya başladı. Blue  house dan yeni bir tane aldım. Ama oda iki üç kez bozulduktan sonra bir daha tamir edilemez hale geldi. Bir gün eve giderken Beko bayisinin önünde fakirin setini gördüm hem çırpma hem karıştırma hem karıştırıcı aparatının yanında karıştırma kaseside dâhil ve aparatları kurarsanız bir kenarda kekinin veya hamurunuz karışırken malzemeleri hazırlayabiliyordunuz. Aslında ben mikserlerin çırpma aparatının yanında en çok blender kısmını kullanıyorum. Her seferinde bu kısım bozuluyor zaten. Mercimek çorbasını ateşten almadan bile hazır hale getiriyorsunuz ve posalarıma daha vitaminli olduğu için daha sağlıklı bir çorba hazırlanıyor.
Ne yazik ki eve gelir gelmez denenen blendır kısmı hemen bozuldu, aldığımız bayi değiştirdi.
aldığım ürün buydu 
Bilender takma yeri gerçekten sorunlu takmak ve çıkarmak için zaman ve enerji tüketmeniz gerekiyor. Takıp çıkartırken zorladığınız içinde çok çabuk bozuluyor.
Bende ütüyle aynı gün servise verdim ütü için Arçelik aynı gün ne yapabileceğimi söylerken. Fakir servisi yerinde olmadığı için karşısındaki su tesisatçısına verdik neyse aradan bir hafta geçti kimse dönmeyince bende servisi aradım. Cevap vermeyince cep telefonundan aradım. Beyefendi abla dedi parçayı gönderdilerde parça yanlış gelmiş. Neyse bende tamam dedim ama dedimdi kargo ile bir parça kaç günde gelebilir maksimum iki gün neyse beyefendinin cevabı şuydu ablllaa çorludan geliyor eee oradansa 2 saatte gelemez mi: S
Bekleyelim bakalım dedik.
Bugün bir ayı geçti ve servisi aradım. Abla gelmedi daha  deyince çıldırdım resmen. Yuh kardeşim yahu 21. yüzyılda teknoloji bu kadar gelişmişken bir parçanın merkezden gelmesi neden bu kadar uzun sürer, hadi onu geçtim koskoca bir serviste neden yedek parça bulunmaz.
alacağım üründe bu 
Son kararım hemen Arçelikten bir çırpıcı almak. Adamlar servis konusunda aşmışlar bundan sonrada arçelikten asla şaşmam. Şimdi jaramazca yı aradım gidip servistekini alacak ve hemen ardından arçelikten çırpıcı alıp eve dönecek bende bunun şerefine ona çok sevdiği mercimek çorbası ile kek yapmayı planlıyorum.
Bir kez daha anladık ki fakir adı üstüne servis fakiri aslında. Bahsettiğim fakir servisi kocamustafapaşa şubesidir diğerleri nasıl işliyor bilemem ama bence fakir gerçekten sistemi, servisi fakir bir marka.
Sanırım çırpıcısı kullanılan mikser de yaramazcaya hediye olacak yok istemezse bir çaresine bakıcaz artık .
Bir daha arçelikten şaşmam

Hiç yorum yok: