12 Mart 2012 Pazartesi

İSKENDER bugün bana hediye geldi :)


Şimdi size Elif ŞAFAK okuyorum, çok severim şöyledir böyledir diye yazmayacağım. Evet, Elif ŞAFAK okurum, severim ama onunla ilgili çok ilginç bir hikâyem var size.
Elif ŞAFAK in hangi kitabıyla onunla tanıştım bilmiyorum ama bende iz bırakan gerçekten etkileyen kitabı herkes gibi ''AŞK ''
Çıktığında hevesle alıp bir solukta okumuştum. İşin  ilginç yanı daha sonra Elif ŞAFAK imzasıyla bir kitabım daha oldu. 
ELİF ŞAFAK ‘ın çalışanı bizim hastamız Feride Hanım. O kadar neşeli bir hanım ki buraya ne zaman gelse şenlik oluyor. Yani Elif hanımında yanında böyle biri çalışmalıydı diyorum bazen.
İlk başlarda gelip gittiğinde  orada çalıştığına inanmıyordum  hatta isimlerinizi yaz size kitap imzalatayım dediğinde bile sallıyor bu kadın hiç inandırıcı değil diye düşündüm. Gerçekten o kadar rahat cümbür cemaat bir hanım ki hani ciddiye almak pek mantıklı gelmedi bana. Tek tek isimleri yazdım ve gönderdim. Bir süre sonra kontrole gelen Feride Hanım elinde kitaplarla çıka geldi, bütün kitaplarının arasında AŞK benim için imzalanmıştı. İçinde hayatının her anında aşk olması dileğiyle yazıyordu ve Elif ŞAFAK tarafından imzalanmıştı. Kütüphanemde kimseye verilmemek, ara sıra açıp okumak için saklı duruyor.
Şu an masamda İSKENDER duruyor yine Feride Hanım getirmiş. Çok teşekkür ettim ve hemen içine baktım imzalı değildi. Olsun ben hemen tarih attım.
Bu aralar evdeki yoğunluktan malum anne yoğunluğu; kitap okumaya çok vakit ayıramıyorum. Elimde Amin Marouf un Yüzüncü Ad kitabı var bitti bitecek bitirebilirsem ama vakit dar. Sınavlara çalışmak ,eve bakmak, çocukla ilgilenmek bir de üstüne çalışmak zor.
benim imzam ile İSKENDER
Abim planla kendini dedi. bakalım evi adam gibi düzenledikten sonra kendime de plan yapmayı  istiyorum.

Hiç yorum yok: