29 Mart 2012 Perşembe

MAŞŞALLAHRahmetli dedem okula giderken abimle bize hadi bakalım koltuklarımı kim kabartacak, kaç karpuz koyacağım derdi. Hep bizi gaza getirirdi. Karneler alındığında karpuzlarımızı sayardık abimle. Nur içinde  yat dedeciğim. Seni çok özledim.
Bugün kafamda başka bir plan vardı yazmak için ama ben bu konuyu yazmadan edemeyeceğim. Tarihe not olsun. Canım kızım hatırlaman için olsun bu post.

Bir kaç gündür kızım okuldan öğretmenin çim adam alıp saçlarını uzatıp getirin dediğini söyleyip duruyor ve biz bir türlü çim adam bulamıyorduk. Aslında buluyorduk ta bizim cimcimenin gözü kesmiyordu Pembe olacak, gözleri güzel olacak, kocaman olmayacak  falan filan işte. Dün akşam artık yeter gidelim alalım bir tane kurtulalım dedim. Eve gittiğimde cimcime artık gerek kalmadı deyince kafam karıştı. Öğretmenini aradım oda pazartesi günü istediği içi boşaltılmış  yumurtaları  çim adamdan vazgeçtiği için istediğini dile getirdi. Tamam dedim. Sonrasında bana cumartesileri çalışıp çalışmadığımı sordu bende çalışıyorum tabi. Öğretmenler ev ziyaretine gidiyorlarmış tabi sıra bize de gelecek. Bizim cimcime de neden bize gelmiyorsunuz diye sıkıştırıyormuş 
Pazar günü on dakikalığına gelebileceğini söyledi. sonrasında kızımın çok aktif olduğunu, becerikli ve yapılan işlere elinin yatkınlığının iyi olduğunu söyledi. Son zamanlarda tubitak ın meraklı minik dergisini alıyorum, akşamları evde birkaç etkinlik düzenliyoruz oda ertesi sabah öğretmenime götüreceğim diye tutturuyor. Dergileride götürüyor. Meğerse okulda arkadaşlarına tek tek anlatıyormuş. Tabi bende böyle olmasına en azından öğretmenin beğendiğini söylemesine çok sevindim. Yaptıklarımızı getirmekte ısrar ediyor ama ben bazen göndermiyorum ya da ikna ediyorum dedim ve rahmetli dedemin değdi gibi koltuk altlarıma bolca karpuz koydum.
Akşam salonda yemek sonrası sofrada sohbet esnasında
Ben-kızım odanın ışığını kapatır mısın ?
Kızım- anne kapalı
Ben – kızım TV yi kapatır mısın ?
Kızım – anne ben gideceğim şimdi.
Ben – kızım hemen kapatır mısın ?
Bu arada kızım kapatmaya gitti.
Ben – cemo öğretmen bizim kızı beğeniyormuş , evde ilgilendiğiniz belli dedi .
Cemo – iyi
Bu diyalog tan sonra kızım içeri girdi ve ben sofrayı toplamaya başladım . ben gerçekten öğretmenle konuşmamdan sonra bayağı bir gaza gelmiştim ama cemo Kız evladı ile bir saat boyunca futbol oynayacak kadar  değil sanırım .
.
Süper bir gece geçirdik, önce alçıyı ellerimizle karıştırıp bütün odanın pislik içinde kalmasına izin verdik ve yanardağ yaptık. Sonra gece geç saate kadar üçümüz yedik içtik. Kıza erken yat, dişlerini fırçala, pijamanı giy diyende olmadı.
Kız uyuduktan sonra Cemo ile bizim birbirimize bakışımız ; ne kadar iyi bir aile olmuşuz biz , mutluyuz , aşkım sen harika bir annesin – babasın dı…
Seni seviyorum
Canım kızım bu yazıyı okurken hep gül oldumu. O elma yanaklarından sadece kahkaha gözyaşları aksın.

Hiç yorum yok: