3 Nisan 2012 Salı

Bir alışveriş& Bir çiş& Bir geçişHafta sonu yani Pazar günü  bizim Jaramazca nın YGS sınavı  için Eyüp’teydik. Eyüp sultana yakın olacağını tahmin etseydim daha hazırlıklı giderdim. Bu yıl YGS ye kardeşle beraber girip kendimi sınayayım dedim ama vazgeçtim. 6 defa girmiş biri olarak yeter artık, çok büyük hayaller kurmanın anlamı yok. Sağlık kurumları işletmeciliğini bitirdim işletmeye devam ediyorum, ama sırf lisans olsun diye. Ben zaten istediğim bölümü, yaptığım işin alanında bitirdim. eee başbakan ya da cumhurbaşkanı olmayı istemiyorum.  Eve gidip çoluk çocuğa karışmak keyfi birkaç şeyle uğraşmak bana yetecek. Aslında simdi dişimi sıksam gider evde otururum ama biraz keyfini çıkartayım paranın.

Çünkü artık kendime çalışıyor ve kazanıyorum. Bunca senenin tadını çıkarayım, kocamla, kızımla güzel günler geçireyim. Değil mi ?

EYÜP SULTAN ALIŞVERİŞ SOKAĞI
Kardeş Eyüp merkez ilköğretim okulunda girdi sınava.   İyi mi kötümü bilemediğim ama bizi güldürecek kadar, yaşayan kişiyi ise ne hale soktuğu bilinmez bir hatıra kaldı.  Hava soğuktu öncelikle sıcak bir çay içebileceğim bir yer aradım ama hem Eyüp sultan ziyareti yapanlar hemde sınava gelenler olunca sabahın o saatinde bile oturacak yer bulmakta epey zorlandım. Bir kafe de oturup çayımı içip gazetemi okuduktan sonra. Eyüp sultan sokaklarındaydım.
BU KİTAPLARDAN ALAMADIĞIMA YANDIM 

IŞIKLI KABE İÇİNDE KURAN VAR 

GERÇEK Mİ ACABA  

TAM ORTADAKİ YEŞİL İMİTASYON YÜZÜK  ÇOK BEĞENDİM 

BU AMCAYI ÇOK SEVDİM TERLİKLERİ ONDAN ALDIM 

SINAV OKULUMUZ BUYDU YAĞMUR YAĞMADAN ÖNCE 
Bütün paramı harcayıp kartı yanıma almadığıma pişman olup okulun kapısına geri döndüm. Daha sınavın bitmesine 45 dk vardı. Yağmur yağmaya başladı ıslanmama izin verip bulmaca çözmeye başladım gazetenin bir kısmını altıma alıp betonun beni üşütmesine izin vermedim, montun kapüşonunu kafama geçirdim ve çevredekilerin deli bakışlarına aldırmadan bulmaca çözmenin tadını çıkardım. İlk kez Cemo ve kız yok yalnızım, az olmasına rağmen para harcadım, var mı benden daha keyiflisi J

ALDIKLARIM . YAKINDA KINALI ELLERLE DOLAŞACAĞIM 

BALKONA ASIP ÇİLEKLERİNİ YİYECEĞİZ BAHARDA


Artık yarım saat kalmıştı kardeş geldi. Hadi abla hadi gidelim diyor. Tamam gidiceğiz bekle eşyalarını al falan filan derken, başına gelen olayı anlattı.
Arka sırasında ki sınav arkadaşının tuvaleti gelmiş, birkaç kez tuvalete gitmek istediğini söylemiş ama son yarım saate kadar sınav kuralları gereği çıkamayacağını, yine aynı kurallar gereği tuvalete bir gözetmenle gidemeyeceği hatırlatılmış. Çocuk birkaç kez tekrar edip, rica etmesine rağmen sınav kuralları söylenmiş. Düşünsenize çişinizle, hayatınız sınavı arasında kalıyorsunuz bu nasıl bir iştir yahu. Ben böyle kuralın taaa Çocukta ne yapsın elindeki su şişesini tuvalet olarak kullanmış. Abla etraf koktu camı açtırdık, yere idrar damlamıştı, silgim düştü alamadım ama moralim çok bozuldu dedi. Ya zaten hazırlanmamıştı ama çok etkilenmişti. Ben çocuğun yaptığını çok mantıklı buldum. Yani altına edip sokağa çıkıp yüzlercesine rezil olacağına sınıftaki 20-30 kişiye oldu. Aslında rezillik değil de bu sisteme bir örnek olsun o çocuk pek tabi bir gözetmenle tuvalete gönderilebilir. Bu da bizim ufaklığa bir hatıra olsun.

Hiç yorum yok: