24 Aralık 2012 Pazartesi

Bir pazar


Cemo son bir haftadır çok yoğun çalışıyor. Akşamları geç gelip sabah erkenden evden çıkıyor bazen kahvaltı  hazırlayıp, Cimcimeyi uyandırıyor ve hep beraber kahvaltı ediyoruz. Akşamları ise dersleri bitirip mısır patlatıyor satranç oynuyoruz.Satrancı bilmeyen ben bayağı geliştirdim kendimi,artık şah-mat olmuyorum, son oyunda berabere kaldık . Cemo bu hafta cumartesi gece geç saatlere kadar çalışıp pazarda yine aynı saatlere kadar çalışacağını söyleyince, Pazar günü cimcimenin doğum günü için yaptığımız plan iptal oldu.
 Sabah erkenden kalkıp hep beraber kahvaltı ettik. Cemo işe gittiğinde bizde ne yapacağımızı düşünür bulduk kendimizi. Cimcime anne plan yapalım deyince elimiz kağıdı kalemi alıp plan yaptık. Öncelikle ben evdeki işleri bitirip akşam yemeğini hazırlayacak daha sonrasında dışarıya çıkıp Cimcimeye istediği boyaları almaya gidecek, birazda gezdikten sonra eve gelecektik.
Sabah erken saatler olduğu için süpürgeyi açmam sorundu, mutfağa geçip yemekleri hazırlamaya, birazda ortalığı toplamaya başladığımda Cimcime anne bende yardım etmek istiyorum dedi bende süpürge yapmam gerektiğini, ayrıca yerlerin silineceğini bunu yapabilip yapamayacağını sordum. Tabi ki yapabilirim deyince hadi yap bakalım dedim, bizim cimcime müthiş bir enerji ile her yeri sildi ve süpürdü. Bende bu arada yemekleri hazırlamıştım.
Dışarıya çıktık onun istediği bütün kırtasiyeleri, bujitericileri dolaşıp, istediği boya kalemlerini, kelebek kanatlarını, resim defterini ve ikimizde de birbirimizi hatırlamamız için takmamız gerektiğini düşündüğü bileklileri ve ev için gerekli birkaç eşyayı aldık.
Eski bir tanıdığımın evine gittik. Ayaklarım üşümesin diye giydiğim ayakdivenlere gülüp, bol çay ve tatlılar eşliğinde sohbet ettik.
Geçirdiğim en mutlu, en sohbetli ve en güzel Pazar günüydü evdeki işler bitmiş, kızım bana yardım etmiş daha ne olsun.
Fotoğraf ta gördüğünüz çiçek cimcime nin davranış çiçeği bütün yaprakları boyandı , çok çalıştı ve haketti..

Hiç yorum yok: