25 Aralık 2012 Salı

Yoldan çıktım


Birkaç gün önce ellerim ve ayaklarımda ki şişmeler nedeniyle açlık şekerime ve insülin tolerans testime baktırdım. Sonuç normal değerin neredeyse iki katı çıkınca daha sağlıklı bir yaşam sürmek, kilo verebilmek adına her gün evden işe yürüyorum, önceleri Cerrahpaşa – Aksaray yolunu kullanırken, bugün bir değişiklik yapmak istedim ve ilk kez Samatya yolundan işe geldim. Hava aralık ayında olmamıza rağmen soğuk değildi, sabah denizin gri halini görmek ve deniz kenarında yürüyerek gelmek gerçekten zevkli imiş. Üstelik aynı sürede geliyorum bu yüzden artık Samatya yolu tercihim olacak. İşte Samatya yolundaki aklıma takılanlar.
 Bankta oturan evsiz amcanın manzarası ; surlar, deniz ve gemiler.Ne kadar şanslısın demek geldi içimden!
Bir apartman boşluğunun tam ortasında ki yatır , Pervane dede gerçek mi? yoksa çöp atanları engellemek için uydurulmuş bir hikaye mi?Gerçekten merak uyandırıcı ,ben yinede pervane dedeye bir Fatiha okudum.
Perşembe günü ayrıntılı bir muayene için İstanbul Eğitim araştırma hastahanesine gidiyorum, yürüyüşlerin yanında daha neler yapmam gerektiğini ve daha ayrıntılı testlerin gerekip gerekmediğini öğreneceğim .Şeker hastası olmak istemiyorum , bana dua edin...

Hiç yorum yok: