18 Şubat 2013 Pazartesi

ax+ by- cz = Herşey yoluna girer


Annem yani kayınvalidem uzun süredir hasta. Bu yılki gribin kod adı nedir bilmiyorum ama bizim hastalarda, evdekilerde hastalıktan çok zor kurtuluyorlar. Baş ağrısı ve halsizlik uzun sürüyor, süründürüyor.
Cumartesi akşamı eve gittiğimde pazar günü annemi ziyarete kız kardeşlerinin geleceğini öğrendim. Önce çok sevindim uzun süredir görmediğimiz akrabalarla bir pazar geçirmek güzel olacaktı.
Ama Cimcimenin İstanbul moderndeki randevusu, benim yazı atölyem ve çok bilinmeyenli, değer verilip çözülemeyen denklemime bir bilinmeyen daha eklenmiş oluyordu.
Bu işin altından kalkabilirdim. Hepsi bir arada bir pazar geçirebilirdim. Ama atölyeye gidemeyeceğim kesinleşmişti. Sabah atölyenin tekrarlanacağı konusunda bilgi maili alınca bir bilinmeyeni çözdüm. Yazı atölyesi bir dahaki yazı atölyelerine kaldı.
Sabahtan misafirlere hazırlık yapıp 3-4 arası Cimcimeninde etkinliğini bitirdikten sonra misafirleri ağırlayabilirdim.
Cemo'nun hediye olarak aldığı organik unla nefis bir kek hazırladım. Birde acayip güzel çiğ köfte yaptım evi de toparladım ve etkinlik için yola çıktık, ben tramvay dedim Cemo otobüse binelim dedi. Otobüsle yola çıktık ama nereden bilebilirdik ki trafik bu kadar yoğun olacak ve biz saat üç buçukta yollarda olacağız. Geç kaldık geri döndük, eve gelmiş olan misafirlerimizi ağırlayıp güzel bir akşam geçirdik.
Yani ne pazartesi dergisinin etkinliğine katılabildim. Ne Cimcimenin İstanbul moderndeki etkinliğine katılabildik.
Yani bir kez daha kendimi parçalayıp boşuna kafa patlattığımın  her şeyin bir şekilde yoluna girdiğinin farkına vardım.
Annem şimdi klinikte , hayırlısı ile iyileşecek inşallah .
Dua ile …

Hiç yorum yok: