27 Mart 2013 Çarşamba

CV

alıntı

CV: Özgeçmiş veya yaşam öyküsü anlamlarına gelen "Curriculum  Vitae" kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

 Ama ben hep o soğuk kalıplardan   hazırlıyordum.  Ad -soyad , doğum tarihi ,evli, bekar hobileri  v.s. den oluşan soruların karşılarında cevapları yazılıp,al işte CV der gibi oluyor. İnsan kaynakları bunu nasıl değerlendiriyor , nasıl okuyor acaba gerçekten okuyorlar mı diye de merak ederim.
Bu kadar merak etme Püskül Sen hikayeni anlat bakalım ne anlatacaksın dedim kendime .Uykusuz geçen bir gece de anlatmaya çalıştığım  özgeçmişim .Bundan sonra iş başvurularımda kalıp olarak hazırlanmış özgeçmişimin yanına bu hikayeyi ekleyeceğim.

Merhaba ben Bayan Püskül .22 Haziran 1983 de Çanakkale doğumluyum. İlk ve Orta öğretimi Çanakkale 'de tamamladım. Önce KBB uzmanı .....................in yanında sekreter olarak görev yaptım. 2003 ‘ te evlilik dolayısıyla İstanbul’a yerleştim. Herhangi bir sağlık okulu okumuş olmama rağmen sağlık alanında olmak insanlara yol yordam ilgi göstermek her zaman dikkatimi çekmişti. Kazanmış olduğum Anadolu üniversitesi muhasebe finansman bölümünü işim alanında geliştiremeyeceğimi düşünerek bıraktım.
2004 yılında aradığım tek şey işti ama sadece sağlık alanında olabilirdi. İstediğim işi; üzerinden iki gün geçmiş eski gazetede ilanında görüp, görüşmeye gittiğimde; çalışma isteğim ve azim ışığım şuan ki patronum tarafından görüldü ve aynı gün işe alındım.
     İşe başladığım da kart ile saklanıp, fihrist yardımıyla bulunan yazılı 6000 hasta kaydını; Excel’de basit ve filtreli bir program oluştururarak hazırladım. Patronuma artık hasta kayıtlarını ve numaralarını daha kolay bulabileceğimiz bir sistemin sunumunu yaptığımda; masamda interneti olmayan bir bilgisayarım olmuştu. Zamanla muhasebe gelir- gider, günlük aylık hesaplamaları istediğimizde görebileceğimiz, fatura kayıtlarımızın ve istatistiklerimizin kolay ulaşılabileceği Excel de hazırlanmış basit programlar oluşturup, kendimce bir sistem kurdum. 2-3 yıl içerisinde yine patronumuza ısrarım, gerekliliğinin artması ile internet bağlantısı almayı başardık. Şuan çalıştığım klinikte 5 kullanıcılı bilgisayarlarımız ve otomasyon kayıt sistemimiz var. Gelen hasta karşılama, gelir gider hesapları, fatura kayıtları, aylık gönderilen evrakları, depo stokları ve istatistik gönderimi işlerini ben yapıyorum.
 Geçen bu dokuz yılda; 2005 doğumlu bir kızım, 2009 yılında yani ben bu işi yapıyorum bunun bir okulu olmalı diyerek araştırıp bulduğum,  okula gitme imkânım olmadığı için başladığım Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliğini bitirdim. Ne iş yapıyorsun diye sorarsanız. Sanırım bu iş yerinde her şeyi merak edip soran hastaların isim ve soy isimlerini ezberinde tutabilen, bu işi ben yaparım, evet bu işin bir yolu vardır, onu bulmalıyız diyen bir eleman olarak çalışıyorum.
2012 yılında başladığım Anadolu üniversitesi lisans tamamlama işletme bölümüne; 4. Sınıf öğrencisi olarak devam etmekteyim.

Kitap okumayı severim. Okuduğum kitaplar hakkında münazara yapmaktan  hoşlanır, okuyanların o sayfalarda neler düşündüğünü merak ederim. Onun dışında full time bir anneyim. Aktif bir sosyal medya kullanıcıyım, kişisel blog tutuyorum.

  İşinden sıkıldın mı diyorsanız? Artık  her şey rutine bağladı ve ben daha fazla şeyler öğrenmek, kendimi geliştirmek  istiyorum.Eğer birde başkasından dinleyelim diyorsanız :.......................................dan
Yok eğer gelin görüşelim diyor iseniz :..................................................dan 
İletişime geçebilirsiniz.
Hiç yorum yok: