1 Nisan 2013 Pazartesi

BİR TECRÜBE DAHA


Saatlerin ileri alındığını unuttuğumuz bir Pazar sabahına uyandık. Cemo işe ben ev temizliğine bir saat geç kaldım. Ev temizliği yemek hazırlama, partiye yetişme hepsinin telaşı sardı bir anda bizi. Bir saat geçte olsa, bizim gibi saati bir saat ileri almayı unutanları bekleyip düştük Levent yollarına.

Hamburgeci de ilk doğum günü partisine katıldık. Cimcimenin sınıfından sadece beş davetli vardı. doğum günü sahibi uzak olduğu için kimsenin gelmeyeceğini düşünmüştü gidişimiz tam bir sürpriz oldu.
Anneler alt katta oturdu , bizi kapıda parti sahipleri karşıladı. Doğum günü çocuğu ; bizim çocukları kapıda görünce çok sevindi. Kimse gelmeyeceği için üzgünmüş tam bir sürpriz oldu yani.
Bizim çocuklarda zaten hem annelerle hem hamburgercide oldukları için içleri kıpır kıpırdı. Mekânda ebeveynler alt katta çocuklar üst katta doğum günü partisini kutladılar.
Aileler alt katta hoşbeş sohbet ederken, çocuklarda bol bol eğlendiler. Biz doğum günü sahibinin elinden çıkmış poğaça ve böreğimiz'i yerken içim sızlaya sızlaya kızım hamburgerini yiyip, oyuncağını seviyordu.
Sadece bizim için kesilen doğum günü pastası Burgerci Amca'nın ürünü idi.
Genel olarak kızımın sınıfından ebeveynlerle tanışmış olduğum için sevindim. Birde çocukların arkasından aman terledi mi, aman düşerse diye  yedi yaşındaki çocuğunu rahat bırakamayan anneler vardı. Onlarda kesin bu kadın bu göbeği bu rahatlık sayesinde yapmıştır demişlerdir.

Hani sizde, bizim gibi, bir gün bir hamburgerci'ye doğum gününe katılırsanız ve merak ederseniz;
Ebevenler ayrı çocuklar ayrı katlarda oluyor. Ebeveynler sohbet ederken çocuklara hangi menüleri ve oyuncakları seçeceklerine karar veriyorlar. Siz sohbete devam ede durun onlar hamburgerlerini ve pastalarını yiyor ve arada sırada yanınıza gelip;
- anne balon patladı , -anne onun oyuncağından da istiyorum ,-anne dondurma yer miyiz?
gibi sorularla  yanınıza gelip gidebiliyorlar. Genel olarak söylüyorum çünkü bütün çocuklar aynısını yaptı.
Ebeveynler parti sahibinin fotoğrafçısı olup olmadığına önem vermeksizin çıkıp fotoğraf çekmek için yanlarına gidebiliyorlar.
Partiye katılan  akrabalar , iş arkadaşları ve çocuğun okul arkadaşları ayrı masalarda ayrı sohbetler kuruyorlar.  
Bir Pazar denklemini çözdük , hamburgerci de ilk doğum günü partisine katıldık ve izinli olduğum bir Pazar daha geçti gitti.

2 yorum:

Damla dedi ki...

Çok da korkutucu olmamış sanki (hamburger dışında) :))

bayanpüskül dedi ki...

Damla ;
Evet , Ebeveynlerle tanışmış olmaktan ben , orada olmaktan ve hamburger yiyip , arkadaşınada süpriz yapmış olmaktan Cimcime mutlu oldu.
Bence ev ortamı her zaman daha samimi ve güvenilir.