10 Mayıs 2013 Cuma

Ezik


Bir ay önce sağlık taraması yaptırmış olan bir hastamız dün kontrole geldi. Örtger’de taramada sorunlu çıkmış olan 3 testi tekrar etmesini söyleyip eline laboratuar istek formunu vermiş.
Bu sabah tahlili yaptırmak için gelen hasta ben yoğun olduğum için Karlos hemen laboratuara aldı. Örnekleri verdikten sonra, hasta bana geldi bende ödemesi gereken ücreti söyledim.
Adam bir anda şahlandı ve o kadar para verdim birde bu parayı mı vereceğim falan dedi.
Bende tarama testinin zaten yapıldığını bunların ayrıca olduğunu ve ücret ödemesi gerektiğini söyledim. O zaman yaptırmıyorum dedi. Bende iptal ettirdim.
Adam gitti geldi kurum yetkilisi ile görüşmek istedi. Önce Gacet ile sonra Örtger ile görüştürdüm.
Baştan fiyat söylenseydi yaptırmayacağını, benim suçlu olduğumu, ona bu şekilde davranmamam gerektiğini ( yani testini iptal ettirmemem gerekiyormuş), paranın mühim olmadığını (koca bir yalan) v.s. şeyler söylemiş.
Bu kabadayı arkadaş bu semtde esnaf, ticaret yapıyor, ayrıca doğulu ve benim batılı olduğumu duyduğunda beni aşağılamaya çalıştı düşünün artık!
Örtger az önce yanıma gelip, biraz sonra buraya geleceğini(sonuçları alacakmış)  ve benim ondan özür dilemem gerektiğini söyledi.
Kendimi kötü hissediyorum. Ezik gibi, ezilmiş yere düşmüş, üstüne basılmış yumurta gibi…
Aslında ne söyleyeceğimi de bilmiyorum. Bunca yıldır çalışıyorum kendimi hiç böyle hissetmemiştim .

Hiç yorum yok: