3 Ekim 2013 Perşembe

MEDİ

Nasıl tanıştık biz? diye sordum geçen. O ‘da bilemedi, başladık işte sohbet etmeye dedi. Gerçek adı Medi değil, o bir çiçek ismini taşıyor, kod adı ise Medi.
Ben hatırlıyorum, sadece ödeme almak için arayan bir medikal firması, siparişi ben geçmiyorum ama ödemesi benden oluyor. Her seferin de canlı, mutluluk verici bir ses mutlaka halimi hatırımı soruyor. Ardından can alıcı noktaya, ödemeyi ne zaman alacağını soruyor. Bazen memleket meselelerinden, geçim derdinden bahsedip ardından yine can alıcı ödeme kısmına geçiyor.
Bir gün eşinin matbaa işi yaptığını bizim kiminle çalıştığımızı sordu. Eşi ile o zaman tanıştık, Medi ile ise telefonda sohbetlere devam ediyorduk her ay ödeme günü geldiğinde.
Sonrasında Facebook çıktı ve ben bilmiş Püsküllü onu Facebook’ ta arkadaş listeme ekledim. E ondan sonra sohbetler başladı zaten, iki bilmiş, iki sarmaşık oradan buradan derken sohbet koyulaştı gitti.
Sanırım 2 yıldır her gün bir birimize günaydın diyor ve ailevi, dünyevi her şeyi konuşuyoruz. Çok kahrımı çekti her gün aynı şeyleri dinlemekten, dertlerimi anlatmamdan bıkmadı. Allahtan hafta sonu tatili varda iki gün nefes alıp dinleniyor. Yoksa haftanın altı günü hep Püskül ağır gelebilir.
Aynı yoldan gitmiyoruz yollarımız ayrı aslında ama ayağımıza takılan taşlar, elimize batan kıymıklar aynı. Bazen tutunduğumuz dallarda aynı oluyor. En önemlisi ne yaptın, ne yazdın, geldin, gittin tribi olmuyor. Medi benim evime hiç misafir olmadı ama ben ona iki kez evine 1 kez işyerine, 3 kez gittim. O gelmedi gocunmamda fırsatı olsa kaçırmaz bilirim. Ulaşmasa arar sorar, dert eder zaten olmasa da dert etmeyiz biz, sorgulamayız birbirimizi.
Sanal arkadaşlık işte başı sonu belli değil ama güzel, keyifli, sıkmıyor. Bir gün ben gidersem buralardan uzak diyarlara bilgisayarın başında olmadığım yerlere, o zaman geleceğim yanına diyor, seni görmeye, mutlaka diye de ekliyor.
Bende belki bir gün karşılaşırız diye ekliyorum arkasına belki bir gün, bir yerlerde uzun uzun sohbet ederiz, yarım kalmış sohbetlerin hatırına…

Şimdi yine bu yazının linkini göndereceğim oda altına yorum yapacak. bıkmadan usanmadan, tek dinleyicim, tek izleyicim ve tek okurum benden selamlar olsun sana…

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Evet böyle başladı bizim arkadaşlığımız dürüst kasmadan dürüst en yakın arkadaşına bile anlatamadığın bütün geçmişin ve gelecek hakkındaki düşünceleri paylaşmak yüzünü sadece 3 defa gördüğün bir arkadaş ile, en ince ayrıntısına kadar en özelini bile anlattığın bir arkadaş çok güzel gerçekten iyiki varsın püskül
ben medi