19 Aralık 2013 Perşembe

Gelecekteki Püsküle

Buraya ağzımı açmış bademciklerimin üzerinde sanki dağların üzerindeki karlar gibi duran yemek artıklarının neden olduğu o muhteşem görüntüyü fotoğraf çekip paylaşmayı çok isterdim.
Bilindiği ya da benim bildiğim kadarıyla ben tonsilit oldum.30 yıllık ömrüm var zaten ve bunun 20 sini hatırlasam böyle bir şey görmedim yahu…
Eklemlerimin üzerine sanki kum torbaları bağlamışlar gibi, halsiz ve bitkinim , daha doğrusu gün itibari ile daha iyiyim.
Bu yazıyı da hani çalışmadığım bir dönem olursa neden çalışmamam gerektiğini hatırlamak için yazıyorum.  ( Altını çizdim )
Bu hastalık dönemimde en can alıcı soru Cimcimeden geldi .
-Anne öğretmenim hasta olunca okula gelmiyor, sen neden işe gidiyorsun? Dedi
Tabi kamu çalışanı ile özel sektör çalışanı arasındaki farkı, aslında hasta olan bir işçinin evinde dinlenme hakkının olduğunu söylemedim. Aslında  cevap vermedim.
Önce işe gelemeyeciğimi bildirdiğim Gacet;  iyi hissedince gel, muayene edelim dedi.saat  11  gibi işe gelip muayene olup bence ömrümde ilk defa annemce daha önce çok olduğum penisilini kaba etime girmesine engel olamadım. Burada bir püf noktası var oda iğneyi bol jetokainle mümkünse bir jetokainle sulandırmak yoksa kaba etinizin üstüne oturamama, ağrı şokuna girme olasılığınız çok yüksek.
Örtger benim halimi görüp acıyınca bol sıvı ile kompleks B ve C vitaminlerini depoladığı , analjezik ve gram negatif etkili antibiyotiğini eklediği serumu bana uygun gördü .Bu arada ben hala müşahade odasındaki iki yatağından birini işgal etmiş durumdaydım ,saat 3’e kadar  böyle devam etti .Kolumda serum , zonklayan kafam , taşlaşmış dilim ve yatak muhteşem bir karma olmuştuk.
Sonra…
Serum bitip artık ne yapacağım bilemediğim , Gacet ‘in bademciklerime batikonlu gazlı bezle temizlediği o andan sonra masamın başına oturdum ,doğal olarakta çalışmaya başladım .
Bu günde taşlaşmış dilimle uyandım bir bardak su içmeyi denedim içemedim. Ama sonra paşa paşa işe geldim. Başım ağrıyor, öksürünce beynim çıkacak gibi geliyor. Bildiğin istirahatlık durumdayım. Az önce de sırf farenjit için Gacet bir hastaya iki gün istirahat verince kafam attı .Arkadaş ben senin işçin burada  zonk zonk beynimle çalışmama izin veriyorsun .Git püskül dinlen demiyorsun .Allahı var git Püskül yat dedi ama burada , yani burada ol ama içerde yatabilirsin .Ama ben ,evimde sıcacık yatağımda yatmak ,hastalık istirahatı denen şeyi uygulamak istiyorum .
Şimdi bana diyecek ki aman Püskül yerine insan yok , biz yapamıyoruz zorlanıyoruz.Biz hasta iken işe gelmiyor muyuz ? geliyoruz bla bla bla .
Püskülcüğüm gelecekteki sana bugünden sesleniyorum , eğer evinde çocuklarınla oturuyor , karnın tok ise aman diyeyim sana totonu kır otur kızım .Yoksa geldiğin bu geçmişte  hasta hasta çalıştın evde olmanın kıymetini bil yavrucuğum kendini üzme , çocuklarına , kocana iyi bak .

Şimdi yazıyı okudun , keyfin yerine geldi değil mi? Hadi kalk çoluğa çocuğa bir şeyler hazırla oldumu yavrucuğum üzme kendini .Bak sana ufak ta bir ipucu Cimcime yaptığın brovni keki çok seviyor .Hadi bakalım afiyetle…

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Öyle işte kamuda çalışınca gidersin hastaneye dokttorun insiyatifi ile alırsın 3-5 gün rapor oturusun evinde özel sektör püskülcüğüm ,ama bu özel sektör çok şanslıyım ki bizim burada işlemiyor hasta isen evinde dinlerisin ,seviyorum işyerimi ve patronlarımı şanslıyım ben
Medi den geçmiş olsun dilekleri ile