17 Mart 2014 Pazartesi

Pırtlayalım

Sevgili blog okuru şimdi burada isen büyük ihtimalle çocuğunu, yeğenini, komşu kızını belkide kendini bir tiyatroya götürme peşindesin . planların var ama oyun nasıldır diye soruyorsundur kendine böyle bir soru peşinde değilsen bile ne işin var burada bilmiyorum ama hoş gelmişsin , başımın üstünde yerin var .
Cümleler bazen buraya kadar nasıl geliyor, nasıl oluşuyorlar merak ediyorum ama onları buraya getiren sıraya dizen benim…
İçimden geldi madem gittik gördük başka görmek isteyenlerinde işine yarasın diye birkaç not bırakayım dedim. Sabahtan beri niyetlendiğim halde bir türlü yazamadım bir ara vazgeçer gibi oldum ama şimdi parmaklarım klavye tuşlarının üzerinde…

Yer: Büyükşehir Tiyatroları Reşat Nuri Sahnesi  
Oyun : Pırtlatan Bal
Yazan : Aziz Nesin
Fiyatı  :3 TL

Oyun canlı müzikle yapılıyor. Oyuncular çok kaliteli ve çocukları acayip heyecanlandırıyorlar. Bir yetişkin olarak davula tempo tutup, kıvırmamak için kendimi zor tuttum. Salon doluydu ve bu beni daha çok heyecanlandırdı.
Oyundaki yaşlı ninenin torunu için almak istediği balı alamayınca bu baldan yiyenler pırt pırtlasın diyordu. Vali ye kadar pırtlama olayı zincirleme olmuştu. Bana göre bir insanın hakkını yiyen kişinin acı acı yediği hakkı pırtlacağını düşündüm. Aziz Nesin farkı diyelim.
Cimcime 8 yaşında , o ve arkadaşı oyunu çok beğendi , eğlendiler .Gitmek isteyen herkese tavsiye ederim .


 Bu yazı burada bu kelimelerle bitiyor pırt pırt pırtlayanlardan olmayın !

Hiç yorum yok: