31 Mart 2014 Pazartesi

Yazmak Gerekirse

Bu günleri yazmak gerekirse;
Türkiye aslında yerel olan ama genel seçimler havasında bir seçime girdi. Gezi olayları, bir çok ayaklanma, her güç gibi diktatörleştikçe, ülkenin ortamı gün be gün gerildi. Yeni bir oluşum olarak çıkan sağ kanallı olduğunu iddia eden, bu istikrarı bekleyen, ezilmiş hisseden ne yapacağını bilmeyen halk, yeni bir oluşumu bundan 12 yıl önce seçmişti.
 Vatandaşın başarısını, hizmet etti diye nitelendirdiği bu partinin özgürlük ve refah sunduğunu söyleyerek, birçok değerlerimizi yok ettiğini düşünüyorum. Yani evet elbette ki hizmetleri var ama şimdiye kadar 12 yıl tek başına iktidar olmuş bir parti olmadığı için gelinen nokta aslında çok zayıf bir hizmet. İşte bunu anlama noktasında sıkıntı yaşandığını düşünüyorum. Şu anki iktidarın, iktidar olmasının verdiği güçten aldığı hizmet ve halkın gözünde, kendi iktidarı olmadığı zaman olabileceği karışıklık  konusunda verdiği korku sayesinde kazandığını düşünüyorum.
Aslında bir ülkenin refaha kavuşmasının yanında ayrıca öz değerlerini de koruması gerekir. Bütün değerlerimizin yanında, doğamızın da katlediyor olması, insanlarımıza verilen refah hayat vaadlerinin yanında, pasif, tembel bir hayata özendiriliyor olması çok vahim bir durum. Gelecek nesillerin ki bunun ucunda yakalayabileceğimi umut ediyorum. Çocuklarımın ve olabilecek torunlarımın ise dört bir yanında dört mevsim yaşanıp her bir tarafında ayrı bir güzelliği olan bu ülkenin, başka ülkelere muhtaç hale geleceklerini görüyorum.
Ben ve eşim bu ülkede ne Ak parti gibi diktatör, ne Chp kadar kararsız ne de Mhp kadar pasif bir biçimde yönetilmesini istemediğimiz için, her üç partinin oyununda azalıp kendilerine çeki düzen vermelerini, en azından korku ile bu millet bunu istemiyor diye düşünmeleri için oyumuzu; ne iktidar nede muhalefet partilerine verdik. Zaten yerel olarak kendine hizmet edebileceğine inandığın adaya oy vermek gerekirken birden parti savaşına dönmesi bana çok saçma geldi. Sadece mahalledeki kadın muhtar adayını sırf hemcinsim olduğu için destekledim yani hizmet ve ne yapabileceği konusunda hiçbir fikrim yokken sadece hemcinsimi desteklemek için oy verdim.
Bu benim şahsi fikrimdir ve kimse buna müdahale etmek, oyum için saygısızca hakarette bulunmak hakkına sahip değildir.
Birilerinin dediği gibi ne muhalefet partisi kadar elit, ne iktidar partisi gibi, koyun, nede milliyetçiyim. şu kadarını söyleyeyim, bunlar sırf kedi eremediği ete mındar der gibi olmuş meseleler. Tamam, kardeşim seçim bitti, olan oldu, yapacak bir şey yok. Dilerim milletimiz daha bilinçli oy kullanmaya başlar.
Birde sadece doğu bölgemizde seçilen belli bir kesimin oyunu alıp, güçlenen yerel seçim başkanları için bir isteğim var. Umarım kendi millet ve ırklarına daha iyi hizmet verirler. Bir süre sonra bencil başkanlara dönüşmezler.
Aile olarak gündemimiz ise, seçimin yanında son girdiğimiz YGS sınavı sonuçlarının açıklanmış olması ve bu sonuçların benim içinde eşim içinde memnun edici sonuçlar gelmiş olmasıdır. Hayırlısı ile ikimizde ben örgün eşim uzaktan eğitimle üniversite hayatına atılmayı düşünüyoruz.
Bundan sonrası hem milletimiz için hayırlı hem de bizim için kolay geçmesini diliyorum.
1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bu seçimler Belediyecilik hizmet vs. değil bir güç seçimi bir taraf seçimi idi , sonuç benim için üzücü olsada seçimi kazanmışların hala Balkon konuşmalarında aynı cümleleri sarf etmesi beni hala bir taraf tutmaya daha çok kızgınlık duymama neden oluyor , keşke o kasetleri insanlar dikkate alsa idi egemen bağışın telefon görüşmesini dikkate alsalardı, yazık üzülüyorum havaalanın yapılacak yeni yeni köprüler yollar yollar doğa istanbulun dokusu herşey kayıp olacak, geziparına kışla diye tutturup ülke bir savaş haline tekrar girecek , en canım yakan ne oldu biliyormusun kemal kılıçtaroğlu üzerinde yapılan,dersim olaylarında ölen yok edilen alevilerin videosun paylaşan bir arkadaşımın buna çanak tutması, ya biz 30 yıllık arkadaş dosttuk, aynı kaptan yemek yedik o bizde kaldı ben onda demek ki halla içlerinde bir alevi düşmanlığı varmış,30 yıl hiç anlatamamışım ona kendimi demek benim arkamdan konuşmuşlar demek ne diyeyim ya çok kırıldım ne diyeyim artık hakkımızda hayırlısı lafının duymaktan bıktım ve korkuyorum. Tek yol Devrim diyorum,ve sana üniversite yolunda canı gönülden başarılar diliyorum. çok kırgın üzgün öfkeli ve korkan medi