22 Nisan 2014 Salı

Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum

      Çok uzun bir aradan sonra arkadaşım Simone sayesinde, uzun süredir gittiğim çocuk tiyatroları dışında, bir yetişkin tiyatrosuna gitme fırsatım oldu.
     Süleymaniye ’ de kuru fasulye yiyip ardından muhteşem bir manzarada çay içtik. Simone’ nin muhteşem sohbeti sayesinde derin bir nefes aldım.
       Fatih Reşat Nuri  Sahnesine ulaşmak için , kendimizi Süleymaniye’den aşağıya saldık ..Heyecan verici bir deneyimdi.Derme çatma , metruk yerlerden geçtik ve sanırım eski İstanbul ‘un yıkılmış evlerinin  , yaşanmışlığın koktuğu , tarihin arka odasını hissettiği  evlerin , yaşamların ,arasından geçip ulaştık.
       Ve Reşat Nuri Sahnesindeyiz.
                        
Yazan
: NEİL SİMON
Çeviren
: BİLGE KOLOĞLU
Yöneten
: S.BORA SEÇKİN
Dramaturgi
: HATİCE YURTDURU
Sahne Tasarımı
: AYHAN DOĞAN
Işık Tasarımı
: F.KEMAL YİĞİTCAN
Kostüm Tasarımı
: NİHAL KAPLANGI
Efekt
: ERSİN AŞAR-MUSTAFA KÜÇÜCÜK
Yönetmen Yardımcısı
: BETÜL KIZILOK BAVLİ
Süre
: 1 SAAT 30 DAKİKA / 2 PERDE
OYUNCULAR
BESTEM TÜRENDERYA ÇETİNELERHAN YAZICIOĞLU

     Oyun harikaydı. Bende baba kız ilişkileri konusunda –peh – en azında babam ile olan ilişkilerime hep kafa patlatmışımdır. Sanırım herkes bir dönem babasıyla anlaşamıyor. Bende bir dönem anlaşamış, daha sonra hem onu hem kendimi kabullenmiş olduğumu düşünüyorum. Sanırım hayal gücüm babamın 10 da1’i.Babalar ve kızları işte…
     Oyunculuk kısmında ERHAN YAZICIOĞLU’na diyecek bir şey yok, zaten benimde öyle büyük bir tiyatro deneyimim yok ama Libby Tucker  (babasının kızı)karakterini canlandıran Derya Çetinel ‘in performansına hayran kaldım.
    Sizde gitmek, görmek eğlenmek isterseniz; İstanbul Büyük Şehir Tiyatrolarının, gösterim tarih ve saatlerinin buradan takip edebilirsiniz.
      Bazen duygulandığım, çokça kahkaha attığım  ve derin derin nefes aldığımı hissettiğim bir gündü . Emeği geçen oyunculara, arkadaşım Simone ye buradan teşekkürlerimi sunarım.
Hiç yorum yok: