13 Haziran 2014 Cuma

Bizim Davamız

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ 
SAYIN HAKİMLİĞİNE 


Davacı: BAYAN PÜSKÜL
Davalı: BAY BASTON
Konu: AİLE İÇİ ANLAŞMAZLIK
Davanın açıklaması:
 Davalı Bayan Püskül, davacı Bay Baston’un, 3 aydır kırık olan , gardırop kapağını tamir etmediği , kırıp çöpe attığı , ütü masasının yenisini almadığı, altı aydır silinmeyen avizeleri silmediği , Bayan Püskül ‘ün kendi çabalarıyla silme girişiminde bulunduğunda küçük ayak parmağının yaralanmasına sebep olduğu şikayetinde bulunmuştur.
Talep: Yedi günlük bir süre zarfında şikâyette bulunan durumların düzeltilmesi.
Davalının savunması: Yoktur
Yaz kızım!
Karar:
Davalı Bayan Püskül ‘ün talebinin yedi günde yerine getirilmesine. Taleplerin zaruri ihtiyaçlar ve aile birliği açısından gerekli görevler olduğuna karar verilmiştir. Verilen süre sonunda, verilen karara uymayan Bay Bastonun, gardırop içine kilitlenmesi uygun görülmüştür.
Müştekinin, isteği üzerine gardırop içine kilitlenen Bay Baston’un affedilmesi için;, Anna Karenina’yı okuduktan sonra , kendi elleriyle baklava yapmasını ve baklavayı Bayan Püskül bitirinceye kadar beklemesini , sonra affedilebileceğine ve eve gelen temizlikçi , tamirci masrafını ödemesi , bu masrafların 10 katına kadar olan miktarı manevi  tazminat olarak  Bayan Püskül’e ödenmesine karar verilmiştir.

Ahhh kızım ahhh ben bu çeneyi çekmez hemen yapardım.
Hiç yorum yok: