2 Temmuz 2014 Çarşamba

Beğenmezsen Çatlamam

Bir gün listemdeki tanıdıklardan biri, çocuğunun, okulunun lavabosunun fotoğrafını yayınlamıştı ve 90 (doksan) beğeni almıştı. O günden sonra, artık beğeni, benim için anlamı yitirdi. Sayfamda olup, paylaşımlarımı beğenen insanların, geçmişimde hiçte azımsanmayacak hatıraları ve izleri var. Bu yüzden demek istediğimi anlayıp, beğendiklerini düşünüyorum.
Beni bu paylaşımlarım konusunda en mutlu eden nokta ise; yorumlar. Yorumları, kaç kişinin yaptığı değil, yapılan yorumun içeriği ilgilendiriyor. Yapıcı eleştirilerin samimi, yıkıcı eleştirilerin ise hasetlik barındırdığı kanaatindeyim.
Yani şimdi ne alaka? Sorusu kafanızda canlanmış olabilir. Bende olsam derdim. İşte ben yazmayı seviyorum, yazıp paylaşmayı, ha birde sosyal medyayı. Facebook ilk başlarda, aşk, ihanet şarkılarının paylaşıldığı, sabahları açıp aman “öff hiçbir şey yok dediğimiz” bir mecra iken, şimdilerde neredeyse gün boyu elimizden düşmeyen, gönlümüzden eksilmeyen, içimizi didikleyen bir sosyal medya aracı haline geldi. En çok eski arkadaşlarımı, gördüğüme seviniyorum, yenilerde var ama hiçbir şey eskisinin yerini tutmuyor.40 yaş üstü, sosyal medyayı sevmeyenler, lütfen yaşıma, merakıma ve birazcık bilmişliğime verin, yanlış anlamayın sakın!Sözüm sizden dışarı.:P
Birde bu işler tanıdıkla falan olacak şeyler. Hani sen kodamansan , üç beş aktivite falan birazda statün varsa , laykların layklayklıyor.Yıllarca kendini çilli ve çirkin sanmış ben olarak bu söylediklerimin totosundan sonuna kadar ittiriyorum.Hep kodamanlar , zengin çocukları , onun yanında gezmeyi iş edinip , güç olarak gören vasıfsız insanlara arkadaş olmaya çalıştım.En güzeli benim gibileri  ile yaşadıklarımdı ama salaktım ,sanırım böyle bir huyum vardı. Salaklıkları görmeyip salakça davrandığım için kendimi affettim bile! Artık, benim için karşımdakinin ne olduğu önemli değil.
Bak şimdi Gacet’ı yazmazsam ayıp olacak. Gacet, kendimi keşfetmem de önemli rol almış, sosyal medyayı sevmeyen, benim bazı salaklıklarımı bile zekice bulan uzaklardan bir tanıdık. Ondan bahsetmeseydim içim rahat etmeyecekti. Bu paragraf parantez içinde kesker alakadır. İçimden geldi.
Eğer sabredip sonuna kadar okuduysan, sakın beğenme, parmaklarını birazcık oynat ve yorum yap. Severim ben yazmayı ,bu yazıyı da; yazmayı sevdiğim için yazdım.Yorum yapanların ellerinden öper saygılarımı sunarım.
4 yorum:

Adsız dedi ki...

saçma!!!

Semra akyüz dedi ki...

Kime göre , neye göre ?

Adsız dedi ki...

Okul arkadaşlarının görmek eski eş dostu görmek inan benim için hiç eğlenceli değil neden biliyormusun büyüsü bozuldu herşeyin , eskiden merak ederdim insanlar şimdi etmiyorum , yazıyorsun adını çıkıyor bakıyorsun o kadar büyüsü bozuldu bence herşeyin , ameliyat masasında çekilen resimlerden tut yatak odalarına giden güller bikinili resimler ben üstelik çok özgürlükçü düşünen insanım beni bile rahatsız ediyorsa daha ne demeli , yazdıkların doğru bir bakış açısı Okan Bayülgenin programında bu konu işlenmişti ona alkış tutanlar senin yazdığına saçma diyebiliyor SAÇMA ama dene çok merak ediyorum bu kısacık cümleyi yazan arkadaşın bakış açısını

Semra akyüz dedi ki...

Yorum yapmış teşekkürler , malesef doğruyu kimin söylediği önemli!