3 Ekim 2014 Cuma

İYİ BAYRAMLAR

        Şimdi evde olmak vardı .İşteyim , çalışmaktan en çok böyle zamanlarda nefret ediyorum.Ne var ? Günün tadını çıkartsana ! Akşam yaptığım baklavayı şerbetleyeceğim , dolmada yapsam güzel olacak.Gelen olmayacak ama ben kendimi rahatlatıyorum , bayram hazırlığı işte.
      Köye gitmiyorum ve içimdeki gitme arzusunu söndüremiyorum.Bir yanım deli gibi can atsada  hem yol yorgunluğunu hem gönül yorgunluğunu kaldırabilecek halim yok.Gel git dedikleri bu olsa gerek .Cemo gelmezse bende gitmem inadı . Gelmezse gelmesin , gitmezsem gitmeyeyim. Bir gün elbet bir gün temelli orada olacağım .Ölü yada diri.

     Babamı da annemi de , hafif sakallı , sivilceli az ermiş kardeşimi de, mavi gözlü hoş sohbetli ninemi de , tombul yanaklı halamı da , bana eskileri anlatan ninemi de, utangaç , diktatör, becerikli , insaniyetli teyzelerimi de çok özledim.Onlar benim ne yazdığımı bilmiyorlar . Eminimki yokluğumu hissedecekler.bir gün bu hasret öyle bitecek ,yeni hasretler başlayacak ...

    Herkese iyi bayramlar . bol sohbetli , bol kahkahalı, baklavalı , dolmalı, el öpmeli , özlediğine doymalı bayramlarınız olsun.

Hiç yorum yok: