28 Ekim 2014 Salı

Resmi Yazı

On yıldır Baş çavuşun eşeği olarak çalışıyorum. İki baş çavuşum var .İki başlılık ile ilgili yaşanabilecek tüm ikilemleri yaşayıp , kıdemli bir baş çavuş eşeği oldum.
 Her ne kadar böyle süt kedisi gibi kendimi masum ithaf etsem de.- Burada masum işçi rolündeyim –Allah razı olsun iki baş çavuşum da beni severler. Bazen Dr. Gacet bana katlandığını itiraf etse de, 10 yıldır ilişkimiz, katlanarak devam ediyor.
 Bu katlanma durumları, katlanarak iyi yönde devam eder mi ? Bilmiyorum. Katlanamamak pahasına başka boyutlara varabilir. Zaman gösterecek.
İşte bu 10 yıllık baş çavuşun eşekliği pozisyonunda hiçbir resmi tatilimiz olmadı.Dini bayram tatilleri hariç !
 Sanki biri Örtger ve Gacet'a resmi yazı ile resmi tatilleri kesinlikle tatil yapmayın diye bildirmiş.Ya da bu başçavuşlar aramızdaki resmiyete zarar gelmesin diye resmiyeti bozmuyorlar.Yahu bu çavuşlar ciddiyetten şu zavallı çalışan ana , Püskül için feragat etseler ya ! Yeminle bu çalışma işinden böyle günlerde nefret ediyorum. 
Evet, yarın 29 Ekim 2014 ve bir resmi tatilde daha, evde yatamamanın,” Yarın bize de resmi tatil buluşalım yahu!” diyememenin, “Biz resmi kurum değiliz ki tatil yapalım.”cümlesini 10. kez duyacak olmanın,” Anne sen neden bize okul tatilken bile çalışıyorsun?” “Bu nasıl bir iş?” diye duyacak olmanın ve şimdi hatırlayamayacağım, resmi tatil klişe laflarını hepsini duyacak olmanın ezikliğini yaşıyorum.
 Bu ezikliği bir nebze azaltmak, içimdeki tatil yapma arzusunu biraz olsun azaltmak için bu yazıyı yazıyorum.
Aferin bana, ne mutlu bana, bir resmi tatil daha tatil değil. Bir kez daha resmi tatil olduğu için trafiksiz yoldan işe geleceğim, bir kez daha resmi tatil olduğu halde sabah uykusunu bölüp yavruyu babaannesine bırakacağım.

Hani hepimiz eşit olmak için Cumhuriyeti seçmiştik? Hani demokratik işçi hakları  nerede ?Bildiğin eşek gibi çalışmak zorundayım. Keza her günümü tatil haline getirirsem açlık sınırının altında yaşama ihtimalim çok yüksek.

Ben en iyisi resmi yetimi bozmadan paşa paşa işime geleyim . Yarında çalışayım n'pcan baĞzı şeyler mecbuuurr. 

Hiç yorum yok: