9 Mayıs 2015 Cumartesi

Düş hekimi

Birkaç gün önce Cimcime eve geldiğimde; Cuma günü okulda, herkesin hayalindeki mesleğin kıyafeti ile okula gideceklerini söyledi. Hayallerindeki mesleği yapabilmek için ne yapmaları gerektiğini açıklayan bir konuşmada yapacaklardı.
Ben balerin öğretmeni olacağım dedi. Bende tabi nasıl istersen dedim. Sonrasında balerin kıyafeti almamız gerektiğini söyleyince, evdeki kıyafetlerle balerin kıyafeti yapabileceğimizi belirttim. Buna razı olmayan Cimcime birkaç suratsız ifade ve battaniye altı edebiyatı yapmaya çalıştı.
Bu kozu anne ve babada yemeyince yanıma geldi. Anne aslında ben diş hekimi olmak istiyorum dedi.5 yaşından beri gittiği Diş Hekimi Hülya ablasından etkileniyordu.
Boş ver kızım ben mutlu olmak istiyorum , dünyada savaşların olmasını istemiyorum. Çocukların iyi eğitim almalarını ve arkadaşlarımın kavga etmelerini istemiyorum de dedim. Yemedi.
Anası kılıklı dediği olacak illa…
Klinikten bir önlük, bir kaç diş aleti getirdim. Sunumu için birkaç tüyo noktası söyledim. Boş ver dedi. Ne söylemeğimi biliyorum. Kalıpsız bu çocuk.
Cuma günü okula fotoğraf çekimi için öğretmeni de gelmemi söylemiş. bende çekim için gittim. Hepsi o kadar güzel o kadar heyecanlıydılar ki, bu duyguyu yaşamak çok güzeldi.
Diş hekimi olmak isteyen kızım;
Dileklerin ve isteklerinin gerçekleşmesi için çok çalışmalısın. Sistem bunu gerektiriyor. İyi bir anne olmak için elimden geleni yapıyorum. Ne olursan ol mutlu, saygılı ve sevgi dolu bir birey ol. asla ve asla doğru bildiğinden şaşma ama hayatta yanlış bilinen doğrular olduğunu da unutma!
Seni seviyorum.


Hiç yorum yok: