23 Mayıs 2015 Cumartesi

ONLARLA BÜYÜYORUZ

Çocuklar doğuyorlar birde büyüyorlar. Büyüyorlar kısmını genişletmemiz lazım çünkü bu süreç sanırım hiç bitmiyor.
Gözümüzde hep çocuk olarak kalmaya devam eden bizim bebeler, büyürken bizimde sosyalleşmemize ve yeni insanlar tanımamıza neden oluyorlar.
Büyüyorlar ve onun arkadaşları senin arkadaşların, arkadaşlarının annesi yoldaşın oluyor. Kendi eksiklerini de öğreniyorsun, artılarını da başkalarına katıyorsun.
Bence en iyi sosyalleşme yöntemi çocuklarla olmak. Ufak şeylerin bir insanı ne kadar mutlu ettiğini görebilmek için, daha çok çocuklarla birlikte olmak gerekiyor. Daha çok çocukla dışarıda olmak tabi…
Tek dişi kalmış bir canavarla evde olmak değil. Bu yazıyı çocuklarla olmaya nasıl getiremeyeceğim sanırım…
Ben çocukluğumun kokusunu aldığım bir gün yaşadım. Evet o gün dündü, yani yine geçmişe döndü. Hatıralarımda, anılarımda yer olan ve büyük olasılıkla çocuklarımızın da hafızalarında yer edecek olan güzel bir gün geçirdik.
Yanan mangallar, pişen köfteler, hazırlanan sofralar, edilen hoş sohbetler, oynanan mendil kapmaca, yakar toplar, salıncakta sallanan, kaydıraktan kayan anneler… Durmadan hiç bitmeyen enerjileri ile akşam kadar yediklerini eritmeye çalışan çocuklar…
Eve geldiğinde yatağa sızan yavrular…

Büyüyorlar , yepyeni adımlar atıyorlar ve o adımlarda biz eğleniyoruz.Hep beraber eğlenebilmek için bir dahaki 3/A sınıfı geleneksel pikniğinde görüşmek dileğiyle….

Hiç yorum yok: