24 Haziran 2015 Çarşamba

GÜLÜYORUZ AĞLANACAK HALİMİZE9 yaşında hasta çocuk,19 Haziran muayene ediliyor. Boğazı şişmiş. Penisilin yazılıyor, Üç dozluk ve yardımcı ilaçlar. Sadece iğneyi alıyor aile. Sonra diğer ilaçları alacaklar. Maddiyat değil iğne iyi gelir mantığı! Geldiği gün yine bir doz iğne ve ateş düşürücü yapılıyor.
20 Haziran tekrar geliyor ateş düşmemiş. Ateş düşürücü yapılıyor, iğnesi yapılıyor gönderiliyor. Ama ne iğne çocuk feryat figan zar zor yapılıyor.
21 Haziran çocuk rahatlamış biraz, iğneye geliyor ateşi düşmedi diyor aile. Kaç diye sorulduğunda cevap yok. Ama ateşi var diyorlar. Kontrol ediliyor ateş 37,5, enjeksiyonu yapılıp gönderiliyor.
22 Haziran aile çocukla geliyor son iğne yapılıyor. Kontrole geliyorlar. Diğer ilaçları tam kullanılmamış. Kontrolde genel durum iyi çocuk cin gibi, anne ishali var diyor. Tahlil yapılıyor. Tahlile göre ilaç veriliyor.
23 haziran ………………..
24 Haziran anne ve çocuk geliyor. İğne yapılacak, sekreter iğne bitmişti yanlış olmasın diyor. Anne sizin tahlillerde bir şey çıkmadı başka hastaneye gittik iğne yazdılar diyor. Kanında iltihap varmış diyor. Ekliyor bir şey anlamadılar ki !!!
İğne zar zor yapılıyor. En yüksek dozda antibiyotik. Dışarıda beklerken anne sekretere şöyle diyor.
Doktorla görüşebilir miyiz?
Ne için görüşeceksiniz?
İğne bir tane yazdılar , süresini uzatmak istiyorum da !!!


Hiç yorum yok: