8 Haziran 2015 Pazartesi

Seçimlerimiz

Eğer desteklediğiniz siyasi düşünceden, vatandaşlık haklarınız dışında beklediğiniz bir menfaatiniz varsa ona; siyasi düşünce değil siyasi menfaat denir.
Şimdiye kadar ne istediğini bilmeden zorunlu olarak vatanını korumak amacıyla şehit olmuş insanların haklarını savunduğunu düşünen arkadaşlara tek bir sorum olacak…
Acaba hangimiz askerlikten yırtmamak için, üniversite okumadınız ya da gerçekten bu bizim görevimizdir deyip bilinçli bir şekilde seve seve askere gittiniz?
Hangi ana evladını  seve isteye askere gönderir…Neyin kavgası olduğunu bilmeyen hangi ana gönderir ? Göndermez !!! Neden?
Çünkü biz kurtarılması gereken bir ülke değiliz. 21 yy. artık sadece bilgi güç, bunu asla aklınızdan çıkarmayın.
Emin olunki seçtiklerimizin bizim gibi dertleri yok. Daha büyük kişisel çıkarlar peşindeler.
32 yaşındayım Milliyetçi bir toplumdan geldim. Evet, kültürlerimiz aynı değil, düşüncelerimiz aynı olmak zorunda değil ama biz bu ülkede yıllarca yan yana yaşadık.
Senin yaşadığın sıkıntıyı bende yaşadım benim gördüğüm acıyı sende yaşadın. Eğer böyle düşünmediysen, hissetmediysen bile aynı topraklarda özgürce yaşamaya, düşünemeye hakkımız yok mu?
Eğer yok diyorsan zaten konuşacak bir şey yok. Ne karışıklar ne karanlıklar gördü, insanlarımız.
Bırakın insanlık biraz nefes alsın. Her tarafı güzelliklerle dolu ülkemizin güzelliklerini yaşayalım.
Olması gereken insanlık dersi bu olsun…
Siyasi sistem fillerin tepişip, karıncaların ezilmesinden başka bir şey değildir. Kendinizi yormayın bundan 12 yıl öncede ana muhalefet partiyi şimdiki cumhurbaşkanımızın başbakan olmasını sağladı.
Şimdi filler bir şekilde kendi çıkarlarına göre hareket edecekler. Rantlar dönecek, istekler bitmeyecek. Ama olan, biz karıncalara olacak!
En azından fillerin savaşında kendinizi ezdirmeyin…
Umarım bu güzel ülkem bu zengin ahengini kullanarak, insanların daha özgür olduğu, topraklarını emperyalist sistemde çürütmeden yürür.

Hepimiz için, çocuklarımız için daha aydınlık bir gelecek olsun. Tek dileğim bu !!!

Hiç yorum yok: