9 Temmuz 2015 Perşembe

SAKLA BAKLAYI ÇIKAR YAZIYIBeş yıl önce Gacet bir gün bana nereden çıktı bilmiyorum ama “Püskül sen varya, yaşlandığında çöp evde yaşarsın .”dedi. burada kullanılmış, eskimiş terk edilmiş ne kadar teknolojik eşya varsa , kendi bildiğim yerlerde saklıyorum.

Kendimce arşiv dolabım, ihtiyaç dolabım var. teknoloji eskilerini sırf doğada çürümesi zor, geri dönüşümü olsun diye saklıyorum. Ama işte gelde bunu anlat kimse anlamıyor ki! O lazım olur bu lazım olur diye mutlaka bir şeyleri biriktirmek gibi bir huyum var.
Bugünde kliniğin yazıcısını değiştirmek için geldiler.

Bilgisayarcılar, bir türlü bağlantı sorununu halledemeyince, siwitchport ve ethernet kablosu lazım oldu. Adamlar gidip getireyim deyince burada var olduğunu söyledim. Beni ciddiye almadılar bilmediğimi düşündüler. Kaçar mı?

Gidip getirdim. Kullandılar. Sonra aklıma geldi. Ey Gacet bak senin yaşlanınca çöp evde oturursun sen dediğin Püskül işe yarar bir şey yapmış. Deyiverdim içimden.

Şimdi biliyorum ki, Gacet bu satırları okuyor ve gülüyor. Kıs kıs hemde, lafı gediğine oturtmadan da durmadığımı içinden geçiriyor.

Yaaa Gacet SAKLA SAMANI GELİR ZAMANI diye düşünüyorum ben, çöpçü teyze falanda değilim.Söylediklerini sakladım bak onunda zamanı gelip yazıya dökülüverdi.

Hiç yorum yok: