13 Ağustos 2015 Perşembe

ÇOK ACİL !!!


Takayasu hastası bir yakınım 17.8.2015 tarihinde kalp ameliyatı geçirecektir. Hastalığı sebebi ile sadece kalp ameliyatı değil, hastalığının yan etkileri sebebiyle 12 saatlik bir ameliyat olacaktır.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp Damar cerrahisinde yatmakta olan hastam için A rh+ taze kan bağışçısına ihtiyaç vardır. aslında bağışçılardan biri bendim. Ameliyat Cuma gerçekleşecekti. Ama Pazartesiye değiştirmek zorunda kaldılar. Pazartesi günü şehir dışında olacağımdan sadece bağışta bulunabildim.
Taze kan bağışçısı olmak için. Hastanın ameliyat olduğu gün ya hastane bahçesinde yakınlarıyla ya da hastane yakınında olmanız gerekiyor. Kan grubunuz A rh + ise taze kan bağışçısı olabilirsiniz.Lütfen yakında olan ve ben her şekilde destek olurum diyenler benimle iletişime geçsin. Bağışçı sayıları dokuz oldu benimle üç olması gereken taze kan bağışçı sayısı azaldı .Şu an bir kişi,taze kan bağışçısı, iki kişiye daha ihtiyaç var.
Unutmayın hastanede ve hastane yakınında olmanız gerekiyor. bu arada sabah öğrendiğim kadarıyla, kan bağışçısı kadın oranı yüzde iki imiş. Belki doğum yapması belki de kadınların yeterli ve dengeli beslenmemsi yüzünden.
Hemcinslerimden de özellikle destek bekliyorum. Kan bağışı ve taze kan bağışçısı olmak istemeden önce lütfen aşağıdaki linki ayrıntılı inceleyiniz
.
Bana semraakyz@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Semra AKYÜZ

Hiç yorum yok: