11 Ağustos 2015 Salı

FİLLER VE KARINCALAR - BİTTİ-


‘Filler tepişir karıncalar ezilir.’ Demek sanırım en kolayı. Ne kadar güzel kestirip atıyorsun diyebilirsin. Ama biraz düşününce insan bu sonuca varıyor.
Daha iki sene bile olmadı. Fillerimizin barış için el ele tutuşarak, türkü söyledikleri, türkücüleri de sürece dâhil ettikleri. Peki, ne oldu? Türküler mi bitti? Yoksa ağıtlar mı eklediniz?
Ne oldu da birden şarkılar türküler değişti.
Bundan birkaç yıl öncesinde ise büyük şovlar yapıldı kamplar bombalandı. Adamlar bilmem nereden bir kum piresi ile görüntü ve kayıt alabiliyor. İnsansız uçaklar ile insanları vurabilir hale getirdikleri sistemlerine gani gani koruyucu kalkan ekliyorlar.
Eee bizim insanımız da parti gösterisini, parçalarını oradan buradan toplayıp yaptığımız tank ile gurur duyuyor. Bunun sonunda gurur duyacak bir şey var mı? Sanırım benim zekâm pekiyi değil.
Şimdi şöyle bir bakın; hepiniz karnınızı doyurma evinize az buçuk ekmek götürme derdindesiniz. Amet’in memet’in Kürtlüğü Türklüğü beni hiç alakadar etmiyor. İnsan mı? Sen ona bak. Adam adam olmamış hak hukuk yemiş bangır bangır insan hakkı diye bağırıyor. Komşusuna selam vermiyor. Bu dünya battı diyor.
Hadiyin leyn ordan. Birde arkadaş ben diyor bu sistemi bana dayattığı köleliği istemiyorum benim işçi haklarım var. Var! Doğru tabi. Ben raporu alayım 20 gün çalışmayayım sonra Allah kerim diyor. Vicdanına bırakmışlar işini doğru yapmanı sende canın isterse yapıyorsun.
He canım he işçi hakkı istemek en büyük hakkın!
Ha birde vatandaşlık hakları, hak hukuk edebiyattan bahset, sonra gel kendi kıçının dibini korumak, evladını en iyi mevkilere getirmek için yırt bir tarafını… Ha sen yırtmıyorsun. Yırtman için biz sana oy veriyoruz.
Bak bakalım bir tanesinin oğlu dağda ya da askerde mi?
Profesyonel devrimleşme sürecinde yıkadıkları beynini, gani gani şehirde keyfini çıkarıp, cebine koyduğu paralarsa sefasını sürüyor.
Yavrum sen dağda bayırda dolaş, sende o dolaşanların dolaşmalarına izin verme, gerekirse kendi canını feda et. Ben burada bu işe bir çözüm bulurum.
E karıncalar hala rızık derdinde! Siz neden tepişiyorsunuz? Valla işte kendi çıkarlarımızın peşinde, karıncaları da düşünüyoruz tabii…
Ben hala inanmıyorum. Siyasetin kirli oyunlarına, insanların insan haklarından bahsedip te hayvan gibi davranmalarına, he adam sende deyip kendi çıkarlarını düşünmelerine çok şahit oldum.
Olan zavallı karıncalara oluyor. Ben ise yinede vicdanen iyi hissetmiyorum. Neden?
Bir daha yazmayacağım...

Hiç yorum yok: