9 Ekim 2015 Cuma

İKİ UCU

Birkaç gündür yazmaya çalıştığım bir konu vardı. Bir türlü yazının sonunu getiremedim. Geçenlerde Brüksel de konuşma yapan Cumhurbaşkanının sahilden mülteci topladığını ifade eden sözündeki ‘topladık ‘kısmına ‘Elma armut mu topluyorsun be adam.’ diyecektim.
Diksiyonun ve hitap şeklinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak niyetindeydim. Bu yazımdan anladığınız üzere beceremedim.
Sonra bir habere denk geldim seçime kadar çatışmasızlıkla ilgiliydi. siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum. Ben bu çatışmaların Kürtlerinde Türklerinde canına okuduğunu, siyasi manevralarla karınlarını doyurmaya çalışanların gül gibi yaşayıp gittiğini düşünüyorum. Bu çok genel geçer bir tavır ama asıl merak ettiğim. Koalisyon kurmayı beceremeyen yüksek oyu alan siyasi parti tek başına hükümet kurunca bunu halledebiliyorsa şimdi neden halletmiyor. Ya da sonuç yine aynı çıkarsa siz birbirinizi yiyecekseniz, neden barış sürecini yaptınız.
13 yıldır kendi başınıza kurduğunuz hükümetle yapamadığınızı bize bir 7- 8 yıl daha vaad ederek mi yapmayı planlıyorsunuz. Derdiniz ne? Herkesin istediği olunca sorun bitirecek mi? Sonuç kendinizin lehine olurken halkın aleyhine veya lehine olacak ne?
30 yıldır bu ülkede halkın çocukları ölüyor. Asker PKK ile işbirlikçi dediniz ardından kandırıldık dediniz. Döndünüz değil dediniz. Biz kardeşiz dediniz, elele şarkı söylediniz. Şimdi ne oldu neyin kavgası bu ? Neden hala kaybediyorum, sen neyi kazanıyorsun?
Ne bileyim ya soru sorarsan iki ucu b…u değnek.

Hiç yorum yok: