7 Ekim 2015 Çarşamba

SON ZAMANLARDA

Aslında bambaşka şeyler yazmayı planlıyorum. Hayatım planladığım gibi gitmiyor bu yazıda planlanmış bir yazı değil. Ne diyelim biz planlar yaparken başımıza gelenlerin bütünüdür, hayat dediğimiz şey…
Son zamanlarda havaların soğumasıyla evdeki planlarda da değişiklik oluyor. Haliyle daha disiplinize bir hayata başladık. Sabahın köründe kalkan ben, son günlerde bu işin bir sürü işle pekişmesinden pek rahatsızım. Ben keyifle kalkıp çayımı koyup kitabımı okuyup işe gitmeyi planlarken, alelacele çayı koyup masada kahvaltı hazırlanıyor el yüz yıkama, çocuk uyandırma, ekmek kızartma, beslenme hazırlama, yüz yıkama kontrolü yapma ve çen çen çene çalma halindeyim.
Saçını beğenmeyen, ayakkabısını bağlamaya özen göstermediğimi düşünen, kahvaltı etmeyen , beslenmesi için direktifler veren var.
Ne yazik ki konumuz bu değil. Anneliğin, eşliğin yanında birde kendi kimliğim var. Evet o kimlikte iki tane ve başımdan geçmeyen kalmadı neredeyse…

Yazıları yazar, taslaklarda tutarken hayat akıyor. İnanın yaşlılık günlerin nasıl geçtiğini anlamamak başka hiçbir şey değil.
         Yarın kaldığımz yerden bambaşka bir konuyla devam edeceğiz inşallah... 

Hiç yorum yok: