17 Kasım 2015 Salı

15.Hafta

Cümlenin başını nasıl başlayacağını bilemiyor insan… tatataamm 14. Haftanın haberlerini veriyorum.  Büyümeye devam eden fasulye artık fasulyelikten çıkıyor. 2. Trimistere ise merhaba diyoruz.
2’li tarama testimiz normal sınırlarda. Anne adayımız ise daha ne olduğunun farkında değil. Farkına vardığımda iş işten geçmiş olmaz umarım. Dikkatsiz hareket ediyorum. Ani hareketlerde bulunuyorum. Yatakta dönerken bile kendimi yatağa vura vura dönüyorum. Sonra kendime geliyorum.
Genel olarak bulantı ve halsizliğim yok. Yürüyüşlere tekrar başladım. Yemek en büyük zevkim. Canım ne çekerse Allah ne verdiyse oluyor. Akşam menüsü annemin tarhana çorbası ve boolll limonlu lahana salatası oluyor.
Aşeriyorum, annemin tarhanasını, lahana salatasını birde ayva reçelini… Aslında besinsel olarak aşerdiklerim bunlar, biraz tuhaf gelecek ama ben anneannemin evinin kokusunu aşeriyorum. teyzelerimin ve annelerimin evi tadilatla yenilendi kokuları değişti. Bir tek anneannemin evi değişmedi ve onun kokusu bildiğim çocukluğumun kokusu…
Tam kadın doğuma hasta alıyorum, yada Gacet’ı çağırmaya gidiyorum. Kokusu burnumda tütüveriyor. Annem iki ava yollamış bozulana kadar kokladım neredeyse… Çünkü ayva anneannemin ayvası ve anneannem kokuyor.
Literatürde böyle bir şey yoksa geçsin lütfen. ben anneannemin evinin kokusunu aşeriyorum.
Bu yazıyı yazmaya başladığımda 14. Haftanın başıydı. Bak birkaç gün sonra 15. Haftaya başlayacağız… ben hala aldığım kilolar, kustuğum sabahlar dışında hamileliğimin farkında değilim.

Bu fasulye büyüyor yahu ve bu iş ciddiye gidiyor…

Hiç yorum yok: