4 Kasım 2015 Çarşamba

GÖRÜLMEYEN GERÇEKLER

11 Yılı geçti bu klinikte çalışmaya başlayalı…11 yıldır hep aynı yoldan geçerek eve gidiyorum. Aksaray’ın arka sokaklarından eve yürürüm. Hep aynı yaşlı teyze yıllardır orada dilenir.
İlk geçmeye başladığımda bana hayırlı kısmetler diliyordu. Sonra gebeliğimi gördü sağlıklı evlat diledi, sonra hayırlı evlat, sonra sağlık, sonra para diledi. O diledi ben para vermedim.
Bilmem kaçıncı senede teyze ‘Bir kerede para ver be amma cimrisin!!!’ diyerek sitem etti. Yani ne kadar sitem ederse etsin vermeyecektim zaten…
İşte aşağıda görünen kişi de kliniğimize gebe eşini getirip Suriyeli, mağdur olduğunu söylemiş, sekreterle didişip cebinden bir tomar para arasından 50 lira muayene ücretini vermiş,çok iyi Türkçe konuşan bir dilencidir.
Birkaç kez dışarıda karşılaştık. ‘Abla senden istemiyorum sen geç…’ diye söylendi. Şimdi Aksaray’ın arka sokaklarını mesken edinmiş. Buyur buradan geç diyor. Beddua da dua da etmiyor.
Yani gördüğünüz her şey gerçek değil. Zaten gerçekten ihtiyacı olan utancından söyleyemez. Bu kadar da arsız olmaz. Bu fotoğrafta yüzünü gizlemesinin sebebi de utancı ya da yakalanacağı değil. Iphone 6 olmadığı için… Ciddiyim, çok ciddiyim…

Hiç yorum yok: