3 Aralık 2015 Perşembe

17.Hafta

Yazmak bana iyi geliyor….
Bu bilgiyi buraya not edeyim. Yazının devamının bu konuyla uzaktan veya yakından hiç alakası yok. 17. Hafta gebesi, şahsen gebeliğin devam edip heyecan verici boyutlara ulaşmasının bizzat şahidiyim. :)
Süreç hızla ilerlerken halen doğum yapacağım hastaneyi ve doktoru seçmedim.Gebelik takibim ve testlerimi aksatmadan yaptırdım.
Sağlık alanından çalışmanın bir iyi yanı varsa o da budur.Kötü yanı ise; hala hastane ve doktor olayına karar verememiş olmamdır.
İlk doğumumu 38. haftada devlet hastanesinde ve erken doğum sebebiyle sezaryen yapmıştım. Güle oynaya gittiğim doktor muayenesinden kucağımda bebeğimle dönmüştüm.
O zamanlar daha toydum.Akışına bırakmıştım. Başka alternatifimde yoktu. Kontrolleri klinikte yaptırıp, doğum için İstanbul eğitim araştırma hastanesini seçmiştim.
 Şimdi komplikasyonlardan korkuyorum.daha bilinçliyim, buna bilgiç de diyebiliriz. Bir de hangi kadın doğumdan korkmaz ki yi eklersek alsana bir anksiyete hali daha…
Hayırlısıyla geçsin gitsin...
Aslında beni en çok rahatsız eden şeyin bu doğumu zamanını planlamam gerektiği… Doğum eyleminin yani bebeğimin doğma  zamanına benim karar verebilecek olmam beni rahatsız ediyor.
Tıpkı ilk gebeliğimdeki gibi bu bebeğin de istediği zaman doğmasını istiyorum. Doğma hakkına müdehale etmek istemiyorum.
Sonuç umarım istediğim gibi olur. Genel olarak gece uyanmalarım azaldı.Sabahları bu aralar daha dinç uyanıyorum. Tek sıkıntım gaz... Yürüyorum, sulu gıda tüketiyorum yine de sıkıntılıyım.
Yemekten yarım saat sonra yaşadığım şişkinlik tarif edilemez.Anti asit ve ben bitişik yaşıyoruz.ilk gebeliğimde yaşamadığım sıkıntıları bu gebelikte yaşıyorum. İlk gebeliğimde 9 ay boyunca kusmuştum. Bu gebelikte kusmadan eser yok.Ne kadar çok karşılaştırdım.

Her biri farklı olacak haliyle …

Hiç yorum yok: